W jakim kierunku powinien obracać się wentylator sufitowy latem i zimą?
W jakim kierunku powinien obracać się wentylator sufitowy latem i zimą?

Sezonowa zmiana kierunku wentylatora sufitowego jest jednym z prostych sposobów na maksymalne wykorzystanie jego możliwości. Kierunek wentylatora sufitowego w lecie powinien być skierowany w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aby pomóc w utworzeniu ciągu zstępującego, który tworzy bezpośrednią, chłodzącą bryzę. Kierunek wentylatora w zimie musi być zgodny z ruchem wskazówek zegara, aby wytworzyć prąd wstępujący i cyrkulować ciepłe powietrze w pomieszczeniu.

Jak zmienić kierunek wentylatora sufitowego? Jest to łatwe, niezależnie od tego, czy używasz przełącznika wentylatora sufitowego, sterowania przyciskiem na pilocie wentylatora, czy też używasz poleceń głosowych ze swoimi inteligentnymi wentylatorami.

Wentylatory sufitowe kierunek obrotów in w lecie


• Kierunek obrotów w lecie = przeciwny do kierunku obrotu wskazówek zegara (w dół)
• Kierunek obrotów w zimie =zgodny z ruchem wskazówek zegara (w górę)

Aby zachować chłód latem, wentylator sufitowy powinien obracać się w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Przeciwny kierunek do ruchu wskazówek zegara w połączeniu z nachyleniem łopatek wentylatora tworzy przyjemną bryzę, którą odczuwamy jako przyjemny, chłodny powiew latem.

 

Jak rozpoznać, w którym kierunku obraca się wentylator sufitowy? Stań pod wentylatorem i spójrz w górę, aby zobaczyć, jak obracają się łopatki wentylatora sufitowego. Jeśli jest w trybie letnim, łopatki wentylatora sufitowego będą poruszać się od prawej do lewej (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Będziesz mógł poczuć przepływ powietrza w swoim kierunku, jeśli obraca się we właściwy sposób.

Kierunek obrotów wentylatora sufitowego z klimatyzacją

Obracanie się wentylatora sufitowego we właściwym kierunku latem jest ważne dla komfortu i rachunków za energię. Wentylatory sufitowe powodują coś, co nasi inżynierowie i technicy nazywają „efektem chłodzenia wiatrem”. Zasadniczo, gdy powietrze uderza w skórę, przyspiesza odparowywanie wilgoci na skórze i sprawia, że czujesz się chłodniej. To trochę tak, jak otwarte okno w jadącym samochodzie.

Ze względu na efekt chłodzenia wiatrem, który sprawia, że czujesz się chłodniej, wystarczy użyć wentylatora, gdy jesteś w pokoju, aby zmniejszyć temperaturę o dwa stopnie. Na przykład, jeśli temperatura wynosi 27 stopni, wentylator może sprawić, że poczujesz się, jakby było około 24 stopni. Twój klimatyzator nie musi pracować tak ciężko, gdy używany jest wentylator sufitowy, co oznacza, że możesz zaoszczędzić do 47 procent na kosztach chłodzenia.


Kierunek obrotów wentylatora sufitowego z zimąIn the winter, ceiling fans need to spin clockwise on lowspeed (any faster and you’ll start to feel a cool breeze). This creates anupdraft that helps move warm air trapped near the ceiling back out and aroundthe room. This is especially helpful in rooms with vaulted ceilings.Recirculating the warm air will help your heating unit run less often, meaningyou could save roughly 15 percent on your heating costs.

Check if your fan is in winter mode by standing under it andwatching the blades spin. The blades should be rotating from left to right(clockwise). You can also stand directly under the fan while it’s on highspeed; whichever way you feel the least amount of cool air is the correctdirection.

Jak zmienić kierunek obrotów wentylatora sufitowego W zależności od modelu wentylatora istnieje kilka sposobów zmiany kierunku obrotów wentylatora sufitowego. Niezależnie od rodzaju wentylatora, przed zmianą kierunku należy go wyłączyć i poczekać, aż całkowicie się zatrzyma.

Zmiana kierunku obrotów w wentylatorach z łańcuszkami

Wentylatory z łańcuszkami mają fizyczny przełącznik/suwak zmiany kierunku obrotów wentylatora.

1. Wyłącz wentylator i pozwól mu się całkowicie zatrzymać.
2. Sprawdź obudowę wentylatora lub oprawę oświetleniową w celu zlokalizowania przełącznika.
3. Przesuń przełącznik w przeciwnym kierunku.
4. Zainstaluj klosz, który musiałeś zdemontować, aby dostać się do przełącznika zmiany kierunku obrotów. Włącz ponownie wentylator.

 

Zmiana kierunku obrotów w wentylatorach z pilotem

Wentylatory Hunter z pilotami mają innowacyjną opcję zmiany kierunku obrotów za pomocą przycisku, która ułatwia zmianę kierunku obrotów wentylatora sufitowego bez użycia drabiny. Upewnij się, że pilot jest sparowany z wentylatorem sufitowym.

1. Wyłącz wentylator i pozwól mu się całkowicie zatrzymać.
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk wentylatora na pilocie zdalnego sterowania. Lampka kontrolna będzie migać, sygnalizując potwierdzenie operacji.
3. Włącz ponownie wentylator.

 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl